User:      Hasło:     User Info
User:
Hasło:
Stwórz kontoOdzyskiwanie hasła


Kategorie


ZBIGNIEW WODECKI - ZBIGNIEW WODECKI (1976/2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]


Kategoria: Muzyka Zagraniczna


Dodał:  Morus12
Data dodania: 
19-06-2018
Rozmiar: 270.38 MB

Seedów: 5
Peerów: 2
Ukończone: 90

Pobrany: 7

Kondycja:

Pobierz
...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...Zbigniew Wodecki to bez wątpienia jeden z największych artystów polskiej sceny. Muzyką interesował się już w wieku 5 lat, a na ukazanie jego talentu nie trzeba było długo czekać. Zafascynowany grą na trąbce, fortepianie i skrzypcach kształcił się w krakowskiej Państwowej Szkole Muzycznej, skąd trafił do Piwnicy Pod Baranami. W latach 60. związany z kabaretem, występował także z orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia, zespołem Anawa, Krakowską Orkiestrą Kameralną oraz najróżniejszymi gwiazdami - w tym choćby Ewą Demarczyk.

Jako piosenkarz zadebiutował w 1972 roku podczas Festiwalu w Opolu i właśnie ten moment okazał się przełomowy. Polscy fani usłyszeli wreszcie "Chałupy Welcome to", "Zacznij od Bacha", "Izoldę", "Lubię wracać tam, gdzie byłem" czy zaśpiewany w duecie ze Zdzisławą Sośnicką utwór "Z Tobą chce oglądać świat". Zbigniew Wodecki ma na swoim koncie kilkanaście albumów i kompilacji, a wszyscy - bez względu na wiek - doskonale znamy jego głos także z piosenki rozpoczynającej bajkę "Pszczółka Maja". Na półkach pojawiła się właśnie reedycja jego debiutanckiego materiału nagranego w 1976 roku. Dostępny do tej pory jedynie na winylach, nieco zapomniany, dostępny jest teraz po raz pierwszy w edycji kompaktowej.

"Zbigniew Wodecki. Debiut 1976" to 12 genialnych utworów, które są dowodem na to, że Zbigniew Wodecki już w momencie scenicznego debiutu był wielkim artystą o ogromnym talencie. Na krążku czekają na fanów kawałki, które zostały odkryte kilka lat wcześniej i zaaranżowane na nowo wraz z Mitch & Mitch. Ta płyta to jednak oryginalne nagrania, w których Wodeckiemu towarzyszy Orkiestra pod dyrekcją Wojciecha Trzcińskiego oraz zespół wokalny Alibabki. Album zawiera takie utwory, jak "Rzuć to wszystko co złe", "Posłuchaj mnie spokojnie", "Panny mego dziadka", "Kochałem panią kilka chwil" czy wreszcie prawdziwą perełkę, która nie zmieściła się na debiutanckiej płycie - "Tak daleko stąd, tak blisko".

Ta płyta to nie tylko gratka dla fanów Zbigniewa Wodeckiego i miłośników polskiej muzyki. Po nieoczekiwanej śmierci artysty to także niezwykle cenny materiał dla wszystkich, którzy raz jeszcze chcą zanucić wraz z muzykiem kilka doskonale znanych słów i przypomnieć sobie o jego niebywałym talencie.
RZUĆ TO WSZYSTKO CO ZŁE 3'44
PIEŚŃ CISZY 4'53
WIECZóR JUŻ 3'29
BALLADA O JASIU I MAŁ GOSI 3'39
PANNY MEGO DZIADKA 4'02
DZIEWCZYNA Z KONWALIAMI 3'27
KOCHAŁEM PANIĄ KILKA CHWIL 3'01
POSŁ UCHAJ MNIE SPOKOJNIE 3'22
PRZEDMIEŚCIE 4'15
OD JECHAŁAŚ TAK DALEKO 3'23
PARTYJKA 2'40
TAK DALEKO STĄD, TAK BLISKO (nagranie niepublikowane) 3'08https://www.youtube.com/watch?v=Z4hxZbsPsug


POZWÓL POBRAĆ INNYM, NIE BĄDŹ ŚWINIĄ!!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM... *censored*

 
Pliki
 [Pokaż/ukryj Pliki]
(19) files
Ocena N/A
Tracker
Podobne


Komentarze


Brak Komentarzy!!!