User:      Hasło:     User Info
User:
Hasło:
Stwórz kontoOdzyskiwanie hasła


Kategorie


Korona Królów *2018* [S02E05-08] [odc 89-92] [480p] [WEB] [h264-B666] [PL]


Kategoria: Seriale Zagraniczne


Dodał:  Morus12
Data dodania: 
08-09-2018
Rozmiar: 941.34 MB

Seedów: 0
Peerów: 0
Ukończone: ---

Pobrany: 8

Kondycja:

Pobierz
Tytuł:Korona Królów
Gatunek:Serial Historyczny
Stacja: TVP
Reżyseria: Wojciech Pacyna,Jacek Sołtysiak
Scenariusz: Jan Piotr Szafraniec,Ilona Łepkowska
Zdjęcia: Krzysztof Pakulski
Sezon:2 epizod 05-08 odcinek 89-92
Odcinków:?????
Premiera:3 wrzesień 2018http://www.filmweb.pl/serial/Korona+kr%C3%B3l%C3%B3w-2017-789749Drugi sezon "Korony królów" zapowiada się bardzo ciekawie. Historia króla Kazimierza Wielkiego, w którego postać wcieli się, w związku z przeskokiem czasowym pomiędzy sezonami, nowy odtwórca Andrzej Hausner, zostaje rozszerzona o opowieść o losach drugiego niezwykłego Piasta - Bolka II Małego.

Dwór wawelski i dwór świdnicki będą się splatać, by dopełnić i oddać, jak najszerzej historię Polski. Twórcy serialu sięgną zarówno do wydarzeń, których kulisy nie są znane szerokiej widowni, jak i do faktów, które każdy z widzów pamięta ze szkoły. Sympatycy telenoweli dowiedzą się m.in.: jak doszło do podpisania z Krzyżakami pokoju w Kaliszu, jaka historia kryje się za zdobyciem Wschowy, co spowodowało konflikt Bolka z Janem Luksemburskim, na czym polegała rozpaczliwa walka o wygraną w wojnie polsko-czeskiej oraz czy Kazimierz był rozczarowany brakiem syna.

W 2. sezonie "Korony królów" na widzów czekają obsadowe roszady. W rolę Kazimierza Wielkiego nie będzie wcielał się już Mateusz Król, tylko Andrzej Hausner. Do tego w obsadzie pojawi się Aleksandra Przesław, która będzie wcielać się w Adelajdę Heską, drugą żonę Kazimierza III Wielkiego.

Odcinek 89

Kazimierz wysyła Biskupa Grota i Niemierzę z misją do Avinionu. Na dworze pojawia się Wacław z Balic, z rodziny śp. Nekandy. Okazuje się, że Hińcza nie kłamie i spadek należy się właśnie jemu. Ligęza jednak nie daje za wygraną. Wójt po rozmowie z Arnostem planuje wystawić straże przy okradanych składach z piwem. Wywołuje to bunt kupców. Egle porządkując ubrania Mikołaja znajduje grzebień, który zgubiła Bella.

Odcinek 90

Król ze swoim orszakiem dociera spóźniony do Wyszehradu, spotkać się z Ludwikiem i swoją siostrą Elżbietą. Kazimierz stracił nadzieję, na uznanie przez papieża wyroku warszawskiego i dlatego liczy na poparcie nowego władcy węgierskiego. Niespodziewanie sytuacja robi się napięta. Na Wawelu Jasiek z kanclerzem radzą jak rozwiązać problem napływających do Krakowa uciekinierów z Prus, napadanych przez Litwinów. Jolenta wypytuje Cudkę o swoje pochodzenie.

Odcinek 91

Kazimierz na prośbę swojej siostry Elżbiety stara się załagodzić konflikt z Ludwikiem. Na krakowskim dworze dochodzi do szczerej rozmowy Cudki z Adelajdą, która opowiada władczyni historię Jolenty. Starsza córka królewskiej pary, Elżbieta czuje, że źle traktuje innych. Zaczyna rozumieć, jak bardzo była okrutna wobec Jolenty i Adelajdy. Dziewczyna cierpi i nie potrafi zapanować nad emocjami, które towarzyszą jej po śmierci matki królowej Anny. Ligęza nie ustaje w poszukiwaniach Belli.

Odcinek 92

Kazimierz chce sojuszu z księciem słupskim - Bogusławem, który ma nadzieję poprze go w walce z krzyżakami. W zamian za to jest gotowy oddać rękę swojej córki - Elżbiety. W Świdnicy brat Bolka Henryk, decyduje, iż chce oddać swoją córkę Annę do zakonu. Księżna Agnieszka jest zaskoczona, czuje się coraz bardziej związana z małą dziewczynką. Pomywaczka wraz z Gospodarzem uciekają przed atakami Litwinów w stronę Krakowa. Po drodze dokonują makabrycznego odkrycia.Kod:Wybrany odcinek

Korona.Krolow.2018.PL.S02E08.odc.92.480p.WEB.h264-B666

Format : MPEG-4 at 1.387 kb/s
Length : 238 MiB for 23 min 57s 59 ms
Video #0 : AVC at 1.200 kb/s
Aspect : 800 x 450 (1.778) at 25.000 fps
Audio #0 : AAC at 175 kb/s
INFOs : 2 kanały, 44,1 kHz

Description by Benek666R

Odc: 92*censored*

 
Pliki
 [Pokaż/ukryj Pliki]
(4) files
Ocena N/A
Tracker
Podobne


Komentarze


Brak Komentarzy!!!