User:      Hasło:     User Info
User:
Hasło:
Stwórz kontoOdzyskiwanie hasła


Kategorie


Korona Królów *2018* [S02E13-16] [odc 97-100] [480p] [WEB] [h264-B666] [PL]


Kategoria: Seriale Zagraniczne


Dodał:  Morus12
Data dodania: 
23-09-2018
Rozmiar: 987.52 MB

Seedów: 0
Peerów: 0
Ukończone: ---

Pobrany: 2

Kondycja:

Pobierz
Tytuł:Korona Królów
Gatunek:Serial Historyczny
Stacja: TVP
Reżyseria: Wojciech Pacyna,Jacek Sołtysiak
Scenariusz: Jan Piotr Szafraniec,Ilona Łepkowska
Zdjęcia: Krzysztof Pakulski
Sezon:2 epizod 13-16 odcinek 97-100
Odcinków:?????
Premiera:3 wrzesień 2018http://www.filmweb.pl/serial/Korona+kr%C3%B3l%C3%B3w-2017-789749Drugi sezon "Korony królów" zapowiada się bardzo ciekawie. Historia króla Kazimierza Wielkiego, w którego postać wcieli się, w związku z przeskokiem czasowym pomiędzy sezonami, nowy odtwórca Andrzej Hausner, zostaje rozszerzona o opowieść o losach drugiego niezwykłego Piasta - Bolka II Małego.

Dwór wawelski i dwór świdnicki będą się splatać, by dopełnić i oddać, jak najszerzej historię Polski. Twórcy serialu sięgną zarówno do wydarzeń, których kulisy nie są znane szerokiej widowni, jak i do faktów, które każdy z widzów pamięta ze szkoły. Sympatycy telenoweli dowiedzą się m.in.: jak doszło do podpisania z Krzyżakami pokoju w Kaliszu, jaka historia kryje się za zdobyciem Wschowy, co spowodowało konflikt Bolka z Janem Luksemburskim, na czym polegała rozpaczliwa walka o wygraną w wojnie polsko-czeskiej oraz czy Kazimierz był rozczarowany brakiem syna.

W 2. sezonie "Korony królów" na widzów czekają obsadowe roszady. W rolę Kazimierza Wielkiego nie będzie wcielał się już Mateusz Król, tylko Andrzej Hausner. Do tego w obsadzie pojawi się Aleksandra Przesław, która będzie wcielać się w Adelajdę Heską, drugą żonę Kazimierza III Wielkiego.

Odcinek 97

Cudka jest zła na Niemierzę, że przedkłada sprawy państwowe nad poszukiwanie córki. Król zezwala dworzaninowi zająć się problemami rodzinnymi. Elżbietka nadal się umartwia. Jolenta próbuje przekupić sługę Arnosta, Ondrzeja. Niestety, nic nie udaje jej się osiągnąć. Kazimierz wraca na Wawel w towarzystwie Olgierda. Przedstawia przyjaciela Adelajdzie. Nie kryje swojego niezadowolenie, gdy dowiaduje się, że jego żona wbrew oczekiwaniom nie jest w ciąży. Bogoria namawia Kazimierza, by pozwolił mu pojechać do Malborka. Prosi też władcę, aby podjął rozmowy z Litwinami o zaprzestaniu najazdów.

Odcinek 98

Jolenta ucieka z niewoli. Biegnie przez las, podczas gdy Arnost i jego ludzie jej szukają. Cudka odchodzi od zmysłów, ponieważ Niemierzy nie udaje się znaleźć dziewczyny. Kazimierz chce wiedzieć, co działo się na Wawelu podczas jego nieobecności. Dowiaduje się o Hińczy i Arnoście. Każe odnaleźć Czecha i przyprowadzić go na zamek. Spytek radzi Jaśkowi, aby porozmawiał z Ofką o Helenie, nim po dworze zaczną krążyć plotki. Kanclerz sugeruje królowi dokonanie ataku na ziemie Henryka Żagańskiego, co pozwoli odzyskał Wschowę. Dostojnik twierdzi, że takie działanie pozwoliłoby ukończyć dzieło Władysława Łokietka. Dałoby jednocześnie możliwość sprawowania lepszej kontroli nad szlakami handlowymi między Śląskiem a Wielkopolską. Bolko chce zaprosić księcia Jaworskiego, aby rozpocząć rozmowy o Bolesławcu.

Odcinek 99

Niemierza nadal poszukuje Jolenty. Tymczasem dziewczyna błąka się po leśnych drogach. Elżbietka i Kundzia proszą Olgierda, aby nauczył je strzelać z łuku. Mężczyzna dostrzega Maćka, który obserwuje księżniczki. Nie podoba mu się to. Dochodzi do kolejnej szczerej rozmowy między Kazimierzem a Olgierdem. Brat Anny zapewnia króla o swojej lojalności. Wkrótce władca zwierza się Adelajdzie, że czuje bezsilność, bezskutecznie próbując zapewnić poddanym bezpieczeństwo. W Świdnicy Bolko i Agnieszka przygotowują dwór na przyjazd Heryka V Żelaznego. Książę zamierza zapłacić swojemu gościowi za Bolesławiec. Niestety, okazuje się, że nie wszystko układa się po jego myśli.

Odcinek 100

Olgierd szykuje się do powrotu do domu. Przed wyjazdem mówi Kazimierzowi, że chciałby przypieczętować sojuszu zamążpójściem Kundzi. Chłop z Czech, który pomógł Jolencie, chce, aby dziewczyna dla niego pracowała. Ona jednak odmawia. Wkrótce Jolentę odwiedza uboga kobieta imieniem Katka. Dziewczyna daje jej jedną ze swoich spinek. Licząc na pomoc, oddaje jej też buty. Tymczasem Cudka jest zrozpaczona. Chce wrócić do Gołczy, do swoich pozostałych córek, Elżuni i Pachny. Karl nie ustaje w zdobywaniu wiedzy. Uczy także kata anatomii. Zainspirowany opowieściami Kekelona Guncel wyrzuca zawartość skrzyni Agnieszki i zabiera ją. Wraz ze swoimi ludźmi wyrusza z zamiarem porwania księcia Żagańskiego. Agnieszka rozmawia z Henrykiem na temat małej Anny.Kod:Wybrany odcinek

Korona.Krolow.2018.PL.S02E16.odc.100.480p.WEB.h264-B666

Format : MPEG-4 at 1.417 kb/s
Length : 248 MiB for 24 min 30s 542 ms
Video #0 : AVC at 1.200 kb/s
Aspect : 800 x 450 (1.778) at 25.000 fps
Audio #0 : AAC at 176 kb/s
INFOs : 2 kanały, 44,1 kHz

Description by Benek666R

Odc: 100

*censored*

 
Pliki
 [Pokaż/ukryj Pliki]
(4) files
Ocena N/A
Tracker
Podobne


Komentarze


Brak Komentarzy!!!